Czym jest napęd hybrydowy plug-in?

Samochody posiadające napęd elektryczny plug-in to inaczej półelektryczne auta. Ich baterie można ładować za pomocą prądu z sieci elektrycznej. Czym się różnią samochody hybrydowe typu plug-in od zwykłych hybryd?

Czym jest hybryda plug-in?

Informacja o tym, jak duże ilości spalin emitowanych jest przez samochody, zmusiła producentów aut do poszukiwania alternatywnych, lepszych dla środowiska rozwiązań. Niestety, długi czas ładowania samochodów elektrycznych nie zachęca wielu klientów – może on wynosić nawet do kilkunastu godzin. Klasyczna hybryda ładuje swoje akumulatory wyłącznie podczas jazdy – hybrydę typu plug-in można dodatkowo naładować za pomocą kabla.

Jak działa hybryda plug-in?

Jeżeli podróżujesz na długich dystansach i posiadasz samochód hybrydowy z napędem plug-in, nie musisz przejmować się naładowaniem akumulatorów czy zasięgiem auta. Kiedy energia zostanie wyczerpana, pojazd przejdzie w tryb ładowania. Aby pokonać dalszą drogę, wystarczy odwiedzić stację benzynową. Silniki elektryczne i akumulatory są większe niż w klasycznych elektrykach, dzięki czemu silnik może działać w pełni autonomicznie.

Typy pracy napędu

  • Automatyczny – komputer sam steruje silnikami, czyli reguluje kiedy i który z nich ma sterować w danej chwili autem. Jest to również  zachowanie kompromisu pomiędzy niskim spalaniem, wygodą i wysoką mocą.
  • Elektryczny – samochód porusza się tylko przy pomocy napędu elektrycznego i może działać w ten sposób aż do rozładowania baterii. Wtedy auto przechodzi na tryb automatyczny.
  • Ładowania  – pozwala on naładować akumulator przy użyciu silnika spalinowego – jednocześnie napędza samochód oraz ładuje akumulatory.
  • Oszczędny – inaczej, tryb ekonomiczny. Pozwala zachować określony poziom naładowania baterii.
  • Terenowy – tryb przeznaczony dla samochodów posiadających napęd 4×4, gdzie za napęd jednej z osi odpowiada tylko silnik elektryczny.
  • Mocny – pozwala on uzyskać pełną moc z obu silników – elektrycznego i sportowego. W tym trybie auto jest najbardziej dynamiczne.


Hybryda czy hybryda plug-in – co lepiej wybrać?

Samochody hybrydowe typu plug-in pozwalają jeszcze bardziej ograniczyć emisję szkodliwych związków do atmosfery, co jest ich ogromną zaletą. Mogą być jednak nieco droższe od zwykłych elektryków. Co więcej, auta hybrydowe plug-in posiadają mocniejsze silniki i lepsze przyspieszenie. Jednym z przykładów takiego samochodu jest nowy SUV GLC marki Mercedes. Zachwyca nie tylko nowym designem, ale również nowoczesnym wyposażeniem, zwiększając komfort jazdy. Sprawdź więcej wchodząc na https://www.mbmotors.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *