Półkolonie letnie – jakie korzyści?

Wakacje to czas niezwykle lubiany przez dzieci. Nic dziwnego, nie chodzą wtedy do szkoły, odpoczywają od rozwiązywania zadanych prac domowych i mogą częściej wychodzić na dwór z kolegami i koleżankami. Latem, dziecko powinno jak najwięcej czasu spędzać na aktywnościach, które są przeciwne do tych dominujących podczas trwania roku szkolnego. Rozwiązaniem są właśnie półkolonie!

Półkolonie – nowa przygoda dla dzieci

Rodzice nie zawsze mają możliwość wyjazdu z dzieckiem na urlop, albo wakacyjny wyjazd to za mało – wakacje trwają dwa miesiące, a dwa tygodnie urlopu rodziców dla aktywnego dziecka to za mało. Czasem rodzice muszą znaleźć opiekę swojemu maluchowi w letni czas, kiedy oni są w pracy. Na pomoc przychodzą półkolonie. Dlaczego warto skorzystać z takiej formy zorganizowania wakacji?

Zalety zapisania dziecka na półkolonię

Półkolonie to ciekawy sposób spędzania czasu dla Twojego dziecka. Posiadają one dobrze przemyślany program, dzięki któremu na pewno nie będzie się ono na pewno nudzić, ponieważ cały dzień będą miały co robić. Istnieją półkolonie tematyczne, jak sportowe, artystyczne czy muzyczne, których cały program opiera się właśnie na tym. Przyczyniają się one nie tylko do rozwoju dziecka, ale również pomaga mu nabyć nowe umiejętności, rozwinąć dotychczasowe oraz znaleźć nowe zainteresowania.

Dzieci na półkoloniach zawierają nowe przyjaźnie, które będą pamiętać przez długie lata. Półkolonia jest doskonałym momentem na zacieśnienie więzi z rówieśnikami i na naukę pracy w grupie. Co więcej, podczas takiej formy spędzania wakacji, dzieci mogą nauczyć się samodzielności. Półkolonie organizowane są nie tylko w mieście, ale również i poza nim w pięknych i wartych uwagi miejscach. Takie krótkie wycieczki są skutecznym sposobem na nudę.

W czasie roku szkolnego dzieci nie mają za dużo okazji, aby poruszać się na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników. Półkolonie to dawka aktywności fizycznej dla Twojej pociechy! Po całym dniu wypełnionym w wiele wrażeń wracają do domu zmęczone, ale szczęśliwe! Warto zaznaczyć, że aktywność fizyczna często odbywa się w otoczeniu przyrody, co sprzyja innym atrakcjom, jak podchody czy ogniska. Na półkoloniach ważna jest także nauka poprzez zabawę. Doświadczeni opiekunowie zadają sobie wiele trudu, aby wymyślić jak najwięcej atrakcji, które pozwalają dzieciom na zabawę i jednocześnie dowiedzenie się czegoś nowego.

Podsumowując, półkolonie posiadają wiele zalet i warto zapisać swoje dziecko na taką formę spędzania czasu w wakacje. Nie tylko będzie miało wypełnione dni atrakcjami, ale również będzie pod dobrą opieką.

Półkolonie wakacyjne ze szkołą Sport Trips!

Szkoła Sport Trips prowadzi naukę pływania dla dzieci w Warszawie. Większość kursantów zaczynało od zera, a kończyło nie tylko na pływaniu jak zawodowy olimpijczyk, ale również na spędzaniu czasu w wodzie dla przyjemności i zdrowia. Jak co roku szkoła Sport Trips organizuje letnie półkolonie o profilach sportowych. Wejdź na stronę SportTrips  i dowiedz się więcej na temat terminów i zbiórek na wakacyjne półkolonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *